Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hercule Poirot . . .

YazarMesaj
Robert Pattinson
Muggle
Robert Pattinson

Erkek Mesaj Sayısı : 3
RP Sevgilisi : aranıyor . .

Hercule Poirot . . . Empty
MesajKonu: Hercule Poirot . . .   Hercule Poirot . . . Icon_minitimePtsi 23 Ağus. - 21:14:41

O yıl benim için çok yorucu geçmişti . Artık bir tatile ihtiyacım vardı , önceden rezervasyon yaptığım bir otel vardı , arkadaşımın yani Stephen Lane ' in oteli ' ydi . Yarın sabah uçağa atlayıp Devon sahillerinde ki kaçakçılar adasına gideceğim için akşamdan hazırlıklarımı yapıp erkende uyudum ve sabah ilk uçakla Devon sahillerine girişimi yaptım , heyecanlıydım büyük bir tatil beni bekliyordu . Otel ' e geldiğimde beni o en iyi dostum Stephen Lane karşıladı , küçük sohbet ' ten sonra ben odama çıktım ve akşam yemeğine kadar dinlendim .

Akşam yemeği için hazırlandım ve aşağı inerken bir kadın gözüme çarptı sanki tanıdık birine benziyordu ve öyleydi zaten o ünlü manken Arlena Stuart Marshall ' dı , ve o da beni görünce şaşırdı ( ehh bizde dünyaca ünlü bir dedektif 'dik ) .

'' Hercule Poirot siz misiniz .'' Diyerek söze başladı .

Bende , evet bayan Marshall , diyerek gülümsedim ve , siz ne kadardır burdasınız bayan Marshall , dedim .

'' Bay Poirot sanırım 3 haftadır burdayım ve daha kalacağım gibi geliyor '' , diyerek gülümsedi .

Ve aşağı indiğimizde konuşmamızı bitirdik . Aşağıda benim eski bir dostum , Patrick Redfern eşi ile bereber oturuyordu , onu görünce hemen yanına gittim ve beni görünce . .

'' Hercule ! bu sen olamazsın '' diyerek gülümsedi . ve eşine beni tanıttı , hepsiyle tanıştıktan sonra biraz sohbet ettik ve sonra beraber yemek için aynı masaya oturduk . Karşıda Arlena Stuart Marshall kocası Kenneth Marshall ve Kenneth ' in ilk karısından olan kızı Linda Marshall oturuyordu . Uzaktan Kenneth Marshall a selam vererek tekrar masaya döndüm .

Patrick Redfern biraz da kısık sesle '' Kenneth Marshall a acıyorum '' dedi . Bende şaşırarak neden ki diye sordum . Patrick :
'' Arlena çok çekici ve güzel vucütlu bir kadın erkekleri hep kendine çekiyor eminim ki bu durumdan Kenneth Marshall hiç hoşnut değildir '' diyerek sözünü bitirdi . Bu sözlerden sonra Cristine Redfern kocasının Arlena hakkında kullandığı cümlelerden imrenmiş yada kıskanmıştı ki Patrick e kötü kötü baktı .

Akşam yemeğinden sonra herkes odasına çekilmişti ama ; ben , Albay Weston ve Dr. Neasdon birlikte sahilde oturup konuşuyorduk , Albay birden bize Puro çıkarttı ve ikram etti bizde teşekkür ederek Puro'yu aldık .

Yarın sabah olduğunda kahvaltı yapmak için aşağıya inmiştim her zaman ki gibi ,

Carrie Gardener ve Emily Brewster dedikodu yapıyordu , Albay Weston kahvaltıdan önce purosunu Binbaşı Barry ile içiyordu ve en ilginç olarakta Arlena Stuart kahvaltıdan önce denize girdikten sonra güneşleniyordu .

Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra denize girdim ve sonra eğlence salonunda Patrick Redfern ve Kenneth Marshall ile bilardo oynadık .
Kenneth Marshall ' ın bizimle oynamasına şaşırmıştım çünkü sessiz sakin bir adamdı ve başkalarıyla olmayı sevmezdi .

Günler genelde böyle geçip gidiyordu ve tatil oldukça bana iyi geliyordu ve Kenneth Marshall sürekli olarak bizimle vakit geçiriyordu ilginç ama bu bana biraz tuhaf geliyordu . Yine bir pazar sabahı yeni uyanmıştım duşumu aldıktan sonra aşağı inmek üzere hazırlanıyordum aşağı indim kahvaltıdan önce Patrick ile açık büfede otururken bir balıkçı otele hızlı hızlı geliyordu ve bizde bir şey olduğunu düşünerek bizde otele döndük ve içeri girdiğimizde herkesin eli ağızlarında yüzlerinde şaşkın bir ifade vardı ve Patrick ile birbirimize baktık ve ordan biri . .

Soğuk bir sesle '' Arlena Stuart ileride ki adada ölü olarak bulunmuş '' dediğinde kendi kendime tabi ki Arlena ya da üzülerek , olamaz dedim çünkü tatilim burda bitmişti ve Arlena Stuart hayatını kaybetmişti herkes şaşkın şakın birbirine bakıyordu ve ben de bu olayı nasıl çözeceğimi düşünüyordum .

Artık Arlena ' nın öldüğünü Kenneth ve Linda Marshall öğrenmişti . İkisi de üzgün gözüküyordu . Bir süre sonra olay yerine Savcı Polis eşliğinde gelmişti ve bu olayı çözümlemeyi ben almıştım , kim veya kimler neden Arlena Marshall ı öldürmüştü veya öldürtmüştü . Ve artık işime başlamalıydım ve yardımcı olarakta o otel de olan Colgate i yanıma almıştım . Ve soruşturma başlamıştım olay yerinde hoş bir koku , bir kol saati ve 85 Bin Sterlin vardı . Çok ilginçti 85 bin sterlin o koyda ne işi vardı onu oraya Arlena mı getirmişti yoksa başka biri mi bu olay kolay mı çözülecekti yoksa uzun zaman alacak mıydı doğrusunu söylemek gerekirse hiç bir fikrim yoktu . Otele döndüğümüzde otopsiden gelecek haberi bekliyordum Arlena öleli kaç saat olmuştu , otopsiden haber gelmeden soruşturmaya başlamak istedim bu daha iyi olacaktı , ilk olarak aynı masada oturan Carrie Gardener ve Emily Brewster ' in yanına giderek onlara doğru bayanlar bana gününüzü anlatır mısınız dedim . Bayan Gardener '' bilirsin işte Poirot burda bütün gün oturup bayan Brewster ile konuşuyorduk '' dedi ve bayan Brewster de bunu onayladı , zaten en son şüpheleneceğim kişiler Carrie Gardener ve Emily Brewster olurdu çünkü onlar her zaman oturdukları masaya gelirler herkesin dedikodusunu yaparlardı eminim benim kini de yapmışlardı . Yukarıya Horace Blatt ın yanına gittim ve bugün ne yaptıklarını anlatmasını istedim Bay Blatt '' bilirsin işte Poirot bayan Castle ile birlikteydim odamda bugün '' dedi arkasında bayan Castle çıkageldi üzerinde kısa bir gecelikle , zaten bay Blatt tan başka ne beklerdik ki . Sonra Rosamound Darnley in yanına gittim zaten sanki beni bekliyormuş gibi kapıda karşıladı ve içeri davet etti . Bayan Darnley heralde sizden ne isteyeceğimi biliyorsunuz . Bayan Darnley '' evet dedektif Poirot '' dedi , bende ; bugün ne zaman neler yaptınız anlatabilir misiniz ? Bayan yüzünde ki küçük bir gülümsemeyle '' bugün adada değildim ihtiyaçlarım vardıı ve şehire gitmiştim sonra Bayan Marshall ' ın öldüğünü duyunca adaya tekrar geri döndüm Bay Poirot '' . Anladım Bayan peki şehire gittiğinize dair tanık varmı ? . '' ne demek istiyorsunuz dedektif '' . Ben sadece işimi yapıyorum Bayan , heralde başka anlatacağınız bir şey yok . '' evet Bay Poirot '' dedikten sonra odadan ayrıldım ve aşağı indim .

Bayan Carrie Gardener ve Emily Brewster yine konuşuyorlardı . Bayan Gardener '' bence Arlenayı kocası öldürdü çünkü onu kıskanıyordu ne de olsa Arlena çok çekici bir kadındı ve erkeklerin gözü hep onun üzerindeydi '' doğrusunu söylemek gerekirse bu sözler beni de etkilemişti , sonra dışarıya çıktım ve Bay Marshall açık büfede oturuyordu ve ona da sormak zorundaydım yanına gittim ve , Bay Marshall bugün neler yaptığınızı sorabilirmiyim biliyorsunuz sormak zorundayım . . . Bay Marshall '' biliyorum Poirot , bugün her zaman ki gibi kızımla koya gitmiştim ama Arlena dan çok önce orda biraz vakit geçirdikten sonra tekrar geri döndüm ve biraz zaman sonra , biliyorsun işte Arlena öldüğünü öğrendim '' . Anladım Bay Marshall peki ya kızınız sizlegeri döndü mü ? Bay Marshall gülümseyerek '' ondan mı şüpheleniyorsunuz , kızım benden sonra adanın diğer taradında kalan plajda yüzüyordu , hepsi bu kadar Bay Poirot '' . Peki Bay Marshall teşekkür ederim ve korkmayın eşinizin katilini bulacağım dedim ve ordan ayrıldım sonra tek başıma Koy a gittim ve Arlena ' nın öldüğü yere geldim etrafı incelerken olmaz dedim kendi kendime çünkü KATİLLERİN kim oldununu bulmuştum biliyorum bende şaşırdım ama bulmuştum işte çünkü cinayeti işleyen amatör biriydi kimseye bir şey söylemeden herkesi polis eşliğinde otelde toplamak için adaya geri döndüm .

Artık her şey bitmişti herkes otelde bekliyordu ve meraklıydılar . Ben söze başladım , evet sayın arkadaşlarım ilginç gelecek ama Arlena Stuart Marshall ' ın katillerini buldum çünkü amatör bir cinayet olmuştu dediğimde ordan doğru Bay Marshall '' kim '' diyerek atıldı heyecanlı ve sinirli bir şekilde . Bayan Marshall ' ın katili Bayan Rosamound Darnley ve Linda Marshall dedim . Herkesin yüzü o anda bembeyaz olmuştu ve polisler hemen bayan Darnley ve Marshall ın etrafını çevirmişti ve Bay Marshall '' olamaz Linda bunlar gerçek mi '' diyerek kızına baktı . Ordan doğru başka biri Bay Poirot nerden anladınız dedi ve bende Bay Blatt , Bayan Marshall ' ın cinayet mahalline gittiğimde hoş bir koku vardı ve Bayan Darnley ' in yanına ifade almak için gittiğimde ise o koku Bayan Darnley ' in üzerinde vardı bi kere Bayan burda kendini ele vermişti ve daha sonra bana şehire gittiğini söylemişti ihtiyaçları olduğunu demişti evet doğruydu şehire gitmişti ama cinayet malzemeleri almaya gitmişti ve Bayan Linda Marshall a gelirsek o babasıya koya gitmişti , evet ama koy dan geldikten sonra Bay Marshall plajda olduğunu söylemişti doğru ama plaj da iken Bayan Darnley Linda nın yanına gelip tekrar Arlenayı öldürmek için Koy a gittiler Bayan Linda Marshall ise kol saatini orda bırakmıştı ve burdan yakayı ele verdi .

Bay Marshall şaşkınlıkla kızına '' neden yaptın '' . dediğinde kızı '' sen hep onlaydın baba ben varmıyım yokmuyum hiç belli değildi '' dedi ve Bay Marshall daha bir şey söylemedi . Peki ya Bayan Darnley neden yapmıştı onun nedeni de şuydu : Kenneth Marshall ı deli gibi seviyordu .

Artık işim burda bitmişti tatilde de bir soruşturmayı bitirmiştim artık bir hafta daha tatil yaptıktan sonra Londra ' ya geri döneceğim işime aynen devam edeceğim .

Hercule Poirot . . .
1 sayfadaki 1 sayfası